احمد بیرانوند

شاعر
متولد: ۱۳۶۳ خرم‌آباد، ایران

احمد بیرانوند شاعر و نویسنده متولد خرم‌آباد و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی پزشکی است. وی در زمینه‌های شعر، داستان و نقد ادبی فعالیت داشته و کتب و مقالات وی در این باره قابل پیگیری‌اند. 

سیر تالیفات و پژوهش‌ها

در سال ۱۳۸۴ اولین مجموعه شعر خود را با عنوان «اشراق در بی‌شمسی» توسط نشر مینا منتشر کرد. بین سال‌های ۸۴ و ۸۹ به پژوهش در زمینه متون کهن و نثر‌شناسی مدرن و از طرفی به بررسی جریان‌های شعر پس از نیما پرداخت. ماحصل این پژوهش‌ها چاپ کتاب «شرح حاشیه» در تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما و کتاب دو زبانه «ناگفته‌های جبرئیل» در تلفیق نثر مدرن و متون شطحی بود. کتاب شرح حاشیه توسط نشر روزگار منتشر شد که در بعضی از دانشگاه‌های کشور تدریس و به عنوان منبع تکمیلی کار‌شناسی ارشد استفاده می‌شود. کتاب ناگفته‌های جبرئیل هم به صورت دو زبانه با ترجمه آتوسا رحمتی در نشر روزگار بعد از مدتی ممنوع‌الچاپ اعلام شد. گفتنی است که احمد بیرانوند در زمینه ادبیات داستانی نیز پژوهش‌های خاصی دارد که «مانیفست داستان عبور» او از این جمله می‌باشد که در آن به پیشنهاد نوع جدیدی از داستان براساس کوبیسم تحلیلی و پدیدار‌شناسی هوسرل می‌پردازد وی مدتی در کارگاه داستان نویسی با دوستان خود به تالیف داستان‌هایی در دنیای حیوانات پرداخت که در دست انتشار می‌باشد. 

بررسی آراء و آثار یدالله رویایی و تحلیل سلختاری شعر حجم، ساختن متد علمی برای «فتو شعر» به همراه مریم احسانی، در مجله رودکی و سایت آوانگارد‌ها و همین طور پیگیری شعرهای «بدنی» از سرفصل‌های پژوهشی و کاری اوست. او در فتوشعر‌ها به گونه‌ای متفاوت به درک رابطه کلمات و تصویر می‌پردازد و دریچه دیگری بین عکاسی و ادبیات را می‌جوید. وی اخیرا مشغول پژوهش روی نثر‌شناسی داستان معاصر است. 

مقالات پیرامون نقش پدیدار‌شناسی در داستان، سمبل‌شناسی و... و نمایشنامه نویسی نیز در کارنامه بیرانوند دیده می‌شود. وی اکنون دبیر سایت ادبی «آوانگارد‌ها» می‌باشد که در آنجا به پیگیری حرکت‌های پیشرو ادبیات معاصر می‌پردازد. 

کتاب‌های این نویسنده

Perse En Poche
La Librairie du Monde Persan​

11 Rue Edmond Roger, 75015 Paris
Métro : Commerce ou Charles Michel

Tel : 01.72.40.84.40, 01.45.74.99.86


info@naakojaa.com

با روش‌های زیر می‌توانید از ناکجا خرید کنید

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

ناکجا نام ثبت شده موسسه اتوپیا است و مطالب تولیدی این سایت طبق قوانین حقوقی کشور فرانسه محافظت می شوند.

© Copyright 2012-2020 Naakojaa.com, All rights reserved