آتوسا صالحی

نویسنده

متولد: ۱۳۵۱ تهران، ایران

آتوسا صالحی شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان، از سال ۱۳۶۹ فعالیت حرفه ای خود را از طریق همکاری با مجله سروش نوجوان و به عنوان یكی از سردبیران "مجله در مجله" آغاز كرد. او افزون بر این، در نشریه‌هایی چون مجله همشهری، هفته نامه و روزنامه آفتابگردان، روزنامه شرق، ایران و ... قلم زده است.

از صالحی تا كنون بیش از سی عنوان كتاب برای كودكان و نوجوانان منتشر شده است كه از میان آنها می توان به آثاری چون: "مثل همه، مثل هیچ کس"، "دلم برای تو تنگ است" (مجموعه شعر برای نوجوانان)، "کسی خواب میمون کوچولو را ندیده" (داستان کودک)، "افسانه های شاهنامه" (در نه جلد)، "دریای عزیز" (شعر به زبان ساده) و"سی و پنج کیلو امیدواری" (داستان ترجمه) اشاره كرد.

صالحی جوایزی نیز از جشنواره‌های كتاب و مطبوعات دریافت كرده است كه جایزه بانوی فرهنگ وزارت ارشاد و تندیس و لوح تقدیر سلام بچه ها برای کتاب "مثل همه مثل هیچ کس"، لوح زرین و دیپلم افتخار جشنواره مطبوعات كانون پرورش فكری و کتاب سال سلام بچه ها برای روایت قصه‌های شاهنامه، قلم بلورین و دیپلم افتخار جشنواره مطبوعات وزارت ارشاد (۲ بار)، و لوح زرین و دیپلم افتخار جشنواره كتاب كانون پرورش فكری برای كتاب" دریای عزیز" از آن جمله اند.

Perse En Poche
La Librairie du Monde Persan​

11 Rue Edmond Roger, 75015 Paris
Métro : Commerce ou Charles Michel

Tel : 01.72.40.84.40, 01.45.74.99.86


info@naakojaa.com

با روش‌های زیر می‌توانید از ناکجا خرید کنید

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

ناکجا نام ثبت شده موسسه اتوپیا است و مطالب تولیدی این سایت طبق قوانین حقوقی کشور فرانسه محافظت می شوند.

© Copyright 2012-2022 Naakojaaketab.com, All rights reserved