نویسنده، مترجم
متولد: ۱۳۲۸ اصفهان، ایران

رضا فرخ‌فال در سال ۱۳۲۸ زاده شد و کار ادبی خود را با انتشار داستان‌هایش در جُنگ اصفهان در اواخر دهه چهل آغاز کرد، نشریه‌ای که به همت زنده‌یاد هوشنگ گلشیری و دوستانش منتشر می‌شد و از مجلات معتبر ادبی در زمان خود بود. از آن زمان تاکنون از فرخ‌فال داستان‌ها، مقالات و ترجمه‌های متعددی در ایران منتشر شده که از آن میان مجموعه داستان‌های او به‌نام «آه، استانبول» را می‌توان نام برد. این مجموعه از سوی منتقدان و صاحبنظران یکی از بهترین نمونه‌های آثار داستانی دهه شصت شناخته شده است. از این نویسنده همچنان ترجمه رمان عالیجناب کیشوت از گراهام گرین، نقدی بر سرزمین هرز تی. اس. الیوت از کلینت بروکس و نیز رمان یک روز از زندگی ایوان دنی‌سوویچ به چاپ رسیده است. رضا فرخ‌فال همچنین به‌عنوان ویراستار با بنگاه‌های معتبر انتشاراتی همکاری داشته و به همراه زنده‌یاد کریم امامی از پایه‌گذاران نخستین انجمن ویراستاران در ایران بوده است. 

در سال‌های اخیر رضا فرخ‌فال بیشتر به نظریه ادبی و فرهنگ‌پژوهی پرداخته است و در این زمینه گزیده‌ای از نوشته‌های او در کتاب حدیث غربت سعدی در سال ۱۳۸۶ در تهران انتشار یافت. دو دوره کتاب فارسی: اینجا در زمینه آموزش زبان پارسی در سطح دانشگاهی از او هم‌اکنون در دست چاپ است.

رضا فرخ‌فال دانش‌آموخته‌ی دانشگاه پهلوی (شیراز) و نیز دانشگاه کنکوردیا (مونترآل) است. او در دانشگاه‌های مک‌گیل (مونترآل) و دانشگاه ایالتی ویسکانسن (مدیسون) زبان فارسی تدریس کرده و هم‌اکنون نیز در دانشگاه ایالتی کلرادو به تدریس زبان و ادب پارسی مشغول است.

کتاب‌های این نویسنده

Perse En Poche
La Librairie du Monde Persan​

11 Rue Edmond Roger, 75015 Paris
Métro : Commerce ou Charles Michel

Tel : 01.72.40.84.40, 01.45.74.99.86


info@naakojaa.com

با روش‌های زیر می‌توانید از ناکجا خرید کنید

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

ناکجا نام ثبت شده موسسه اتوپیا است و مطالب تولیدی این سایت طبق قوانین حقوقی کشور فرانسه محافظت می شوند.

© Copyright 2012-2020 Naakojaa.com, All rights reserved