شاعر
متولد: ۱۳۶۴ تهران، ایران
پیمان قدیمی، شاعر، داستان نویس و کارگردان تئا‌تر هجدهم دی ماه سال شصت و چهار در تهران به دنیا می‌آید. در سن شانزده سالگی با داستان کوتاه، نوشتن را آغاز می‌کند.
سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه علم و فرهنگ می‌رود و عمده فعالیتهای حرفه‌ای خود را از همانجا آغاز می‌کند. علاوه بر برگزاری شب‌های شعر وی نویسنگی و کارگردانی تئا‌تر را نیز در‌‌ همان سال‌ها تجربه می‌کند. پس از مدتی تئا‌تر به عنوان دغدغه‌ی اصلی او در می‌آید و او برای ادامه تحصیل در رشته کارگردانی نمایش تغییر رشته می‌دهد اما بنا به دلایلی از ادامه تحصیل باز می‌ماند. چندی بعد وی دفتر شعر "دارآباد" را به عنوان اولین کتاب خود به چاپ می‌رساند. از آن زمان او تمام امکانات زبانی خود را در نوشتن به کار می‌گیرد و محصول این تجارب "سمفونی آوایی" می‌شود. این سمفونی در قالب چهار موومان -کتاب- به نگارش درمی آید.
آنچه زبان پیمان قدیمی را متمایز می‌کند نگاه شاعرانه‌ی اوست. او سعی در پیوند زبان شاعرانه با بیان دراماتیک دارد. وی هم اکنون مشغول طراحی و دراماتورژی دو شعر بلند از شاملو و لورکا است که در قالب فیزیکال تئا‌تر به عنوان همکاری مشترک موسسه الف. بامداد و بنیاد فدریکو گارسیا لورکا به روی صحنه خواهد رفت.

کتاب‌های این نویسنده

Perse En Poche
La Librairie du Monde Persan​

11 Rue Edmond Roger, 75015 Paris
Métro : Commerce ou Charles Michel

Tel : 01.72.40.84.40, 01.45.74.99.86


info@naakojaa.com

با روش‌های زیر می‌توانید از ناکجا خرید کنید

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

ناکجا نام ثبت شده موسسه اتوپیا است و مطالب تولیدی این سایت طبق قوانین حقوقی کشور فرانسه محافظت می شوند.

© Copyright 2012-2020 Naakojaa.com, All rights reserved