شاعر، ترانه‌سرا، خواننده
متولد: ۱۳۵۹ بندرانزلی، ایران

شاهین نجفی متولد ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در بندرانزلی، خواننده، نوازنده، آهنگساز، ترانه‌ساز و نویسنده ایرانی مقیم آلمان است. شاهین نجفی مفعالیت در موسیقی را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد. او تا قبل از مهاجرت به آلمان یک موسیقی‌دان زیرزمینی و فعال سیاسی بود. پس از مهاجرت، نجفی به فعالیت خود در زمینه موسیقی رپ و راک و موضوعات سیاسی، اجتماعی و مدنی ادامه می‌دهد. شاهین نجفی، پس از خواندن ترانه نقی و در پی واکنش‌ها به آن و صدور برخی احکام ارتداد از سوی برخی مراجع تقلید شیعه، بطور مخفی به زندگی شخصی و هنری‌اش در آلمان ادامه ‌می‌دهد.

کتابشناسی:

شاهین نجفی اولین کتابش را تحت عنوان وقتی خدا خواب است درباره سرنوشت و زندگی خودش نوشت. این کتاب سال ۱۳۹۴ به زبان آلمانی و توسط نشر کیوی به چاپ رسید.

کتاب ازازیل در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط نشر ناکجا منتشر شد. این کتاب مجموعه‌ی شعرهای شاهین نجفی است که به دو زبان فارسی و فرانسه منتشر شده است.

کتاب سوم شاهین نجفی، بیترکس، در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در نشر ناکجا منتشر شد. این کتاب مقاله‌ای بلند است درباره‌ی رابطه‌ی قدرت و هنر در زمان ما.

کتاب‌های این نویسنده

Bitrex-cover-Site.jpg

جملات منتخب

امید بازگشت به گذشته ناممکن است. باید گذشته را تصاحب کنی اما آنچه بدست میاوری دیگر گذشته تو نیست بلکه آینده دیگری‌ست. بقا اینگونه است، اگر در قدرت باشی آینده و هویت خود را درآن تعریف میکنی، اگر برقدرت باشی و آن قدرت امکانهای تسلط بر قدرت مسلط کنونی را نداشته باشد، حذف خواهی شد.

Perse En Poche
La Librairie du Monde Persan​

11 Rue Edmond Roger, 75015 Paris
Métro : Commerce ou Charles Michel

Tel : 01.72.40.84.40, 01.45.74.99.86


info@naakojaa.com

با روش‌های زیر می‌توانید از ناکجا خرید کنید

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

ناکجا نام ثبت شده موسسه اتوپیا است و مطالب تولیدی این سایت طبق قوانین حقوقی کشور فرانسه محافظت می شوند.

© Copyright 2012-2020 Naakojaa.com, All rights reserved